MB-SLIDE a MB-SLIDE ST
Posuvné systémy.

Posuvné systémy MB-SLIDE a MB-SLIDE ST

Posuvné systémy MB SLIDE a MB SLIDE ST sú konštrukcie posuvných dverí a okien s tepelnou izoláciou s možnosťou použitia do murovaných otvorov, hliníkových fasád, zimných zahrad alebo vytrínových konštrukcií zhotovených pomocou systémov MB-59S alebo MB-59S Casement.

Systémy posuvných dverí MB-Slide a MB-Slide ST ponúkajú veľké množstvo riešení priestorov s max. rozmerom krídla H 2600 mm a L 1800 mm s max. hmotnosťou 160kg vo variantách počtu krídel od 2 do 6. Hrúbka použitého skla max. 26 mm. Tieto konštrukcie su zárukou pre zachovanie veľmi dobrých technických parametrov. Plastové tepelné izolačné vložky zaisťujú dostatočtú tepelnú izoláciu profilov. Kartáčové tesnenia alebo tesnenia termoplastického eleastomeru TPE a taktiež tesnenia rámov a okolo skiel zo syntetického kaučuku EPDM zaručujú vysokú tesnosť konštrukcie.

Posuvné systémy MB-SLIDE a MB-SLIDE ST - obr. 2

Konštrukčná hĺbka profilov krídel je 37 mm, profil zárubne 50 mm (koľajnica dvojrdážková) a 97 mm (koľajnica trojdrážková). Rovnaká hĺbka základných zárubní v systéme MB-Slide a zárubní okien a dverí v systémoch MB-59S, MB-59S Casement, MB-59S Pivot a MB-59SE umožňuje vzájomnú kompatibilitu. Profily inej hlbky ako 50 mm je možné spájať špeciálnym stĺpikom.

Základným rozdielom medzi systémom MB-Slide a MB-Slide ST sú štruktúra profilov, výrobná technológia a zasklievacia technológia. Profily v systéme MB-Slide sú trojkomorové rezané pod 45% uhlom a spájané hliníkovými spojkami. Zasklievanie je zabezpečené pomocou zasklievacích líšt a celoobvodového tesnenia. Profily systému MB-Slide ST sú jednokomorové spájané na tupo a skrutkované. Zasklievanie je týmto prevádzané pri skladaní konštrukcie krídel.

ALUreal , s.r.o.

M. R. Štefánika 157 / 45
017 01 Považská Bystrica

Tel/fax:+421 42 432 80 80
Mobil:+421 905 506 666
E-mail:alureal@alureal.sk